Cechy charakteru znaków ZODIAKU

Znaki zodiaku mają swój wyrazisty charakter. Cechy każdego znaku najsilniej przejawiają się wtedy, kiedy w pewnym znaku (obszarze nieba} przebywa Słońce, albo gdy ten znak wschodzi (czyli jest na ascendencie}. Księżyc w znakach zodiaku daje cechy specjalne, o których trzeba wspomnieć dodatkowo.
Znaków zodiaku jest, jak wiadomo, dwanaście, i dzielą się na cztery grupy, spokrewnione z czterema żywiołami: Ogniem, Wodą, Powietrzem i Ziemią. Kiedy mówimy o żywiołach, chodzi tu nie tyle o składniki materii, co o pewne siły psychiczne.

Żywioł Ognia oznacza zapał, entuzjazm, żywiołowość i energię psychiczną, wolę i chęć pokazania swojego ja. Znaki ogniste to Baran, Lew i Strzelec. Żywioł Wody oznacza emocje i uczucia, zdolność do przeżywania sympatii i niechęci, zdolność kochania i nienawidzenia. Znaki wodne to Rak, Skorpion i Ryby.

Żywioł Powietrza w języku astrologii łączy się z pracą intelektu, z umiejętnością kojarzenia i abstrakcyjnego myślenia. Ludzie z przewagą tego żywiołu są zmienni, cechuje ich lekkość i polot. Znaki powietrzne to Waga, Wodnik i Bliźnięta. Żywioł Ziemi oznacza to, co konkretne, związki z twardą rzeczywistością, z materialnym światem. Wiąże się z takimi cechami, jak pracowitość, rozsądek, rzetelność, stałość i wierność. Znaki ziemne to Koziorożec, Byk i Panna.
Wybierz znak zodiaku:2 komentarze:

Uczeń Jezusa pisze...

Pozdrawia Ciebie i gości Twojego blogspota strzelec życząc Wam rozwijania swojej osobowości w doskonałość wspanialszą niż opisy zodiakowe.

Shilo pisze...

Horoskopy święte przypowieści ewangelicznych czyli Obrazy nieba globusowego, ilustrujące te przypowieści - ebook


Publikacja pochodzi z bazy Polskiej Biblioteki Internetowej. Książka cyfrowa została przygotowana w najwygodniejszym formacie ePub, który umożliwia komfortowy odczyt na większości czytników e-booków na świecie wspierających standard ePub oraz w aplikacjach mobilnych na telefonach, tabletach itp. Format umożliwia intuicyjną zmianę układu tekstu, powiększania i pomniejszania rozmiaru...